Przyszłość, która nadeszła

Inteligentne domy to już nie wizja z filmów science fiction. To nowy wymiar komfortu, dostępny dla każdego, kto chce mieszkać w naprawdę przyjaznym miejscu.

Posiadanie wyposażenia typu smart nie świadczy o tym, że dom jest inteligentny. W praktyce to nowoczesna instalacja elektryczna, która łączy do tej pory niezależne urządzenia w jeden spójny system. Oświetlenie, ogrzewanie, wentylacja, rolety, system alarmowy czy system audio-wideo (i wiele więcej!) mogą zostać połączone ze sobą i działać w taki sposób, żeby życie mieszkańców było bardziej komfortowe i bezpiecznejsze niż kiedykolwiek. Co więcej, zmiana zwykłego domu na inteligentny pomaga obniżyć rachunki i zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko.

Systemy inteligentnych domów są coraz popularniejsze w Polsce –  według danych Statista w ciągu najbliższych trzech lat co dziesiąte mieszkanie lub dom będzie posiadało system inteligentnego domu.

Przed zakupem odpowiedniego rozwiązania warto wybrać się do salonu pokazowego i przekonać się jak wygląda ono w praktyce. Jeden z showroomów, który prezentuje ofertę wielu producentów: wideofony Akuvox, przełączniki dotykowe na szkle Blumotix, urządzenia do sterowania bezdotykowego Enertex i Anigmo, czy też wielofunkcyjne panele firm HDL oraz Interra, znajduje się  w Warszawie, przy al. Stanów Zjednoczonych 34/U1.